
Citáty na tému kvetina
Zbierka citátov na tému kvetina.
Súvisiace témyCelkom 12 citátov, filtrovať:



„Vidieť svet v zrnku piesku a nebo v divokej kvetine, Držať nekonečno vo svojej dlani a večnosť v hodine“
— William Blake anglický romantický básnik a výtvarník 1757 - 1827
W. B

„Čo keby ste zaspali?
A čo keby vám spánok
priniesol sen?
A čo keby ste sa v svojom sne
ocitli v nebi
a odtrhli tam zvláštnu a krásnu kvetinu?
A cočo keby
ste sa prebudili,
držiac tú kvetinu v ruke
hm, čo potom?“
— Samuel Taylor Coleridge anglický básnik, literárny kritik a filozof 1772 - 1834
Prvá Strieborná kniha snov

„Čím je slnečný svit pre kvetiny, tým je úsmev pre ľudí.“
— Joseph Addison politik, spisovateľ a dramatik 1672 - 1719

„Nie je našou úlohou vyšetrovať, čo je náboženstvo a ako v človeku vzniká; stačí nám, ak vieme, že je a dodáva človeku, ako neviditeľná vôňa kvetine, jeho vlastné hodnoty: odstráň vôňu, a kvetina bude tvoje oko tešiť, ale nebude sa ti už zdať tak nežnou; odním človeku cit nábožensky a učiníš z neho bytosť, ktorú budeš môcť ctiť a snáď ju i obdivovať, ale z celého srdca s ňou už nebudeš môcť byť spojený.“
— Tomáš Garrigue Masaryk prvý československý prezident 1850 - 1937
Sebevražda hromadným jevem společenským moderní osvěty, 1881, s. 90.

„V ríši života je možné mať vplyv na druhých iba prostredníctvom síl života, ako je láska, povzbudenie, príklad. S životom je možné mať skúsenosť len v jeho individuálnych prejavoch, v individuálnej osobe práve tak ako v individuálnom vtákovi alebo v individuálnej kvetine. Nie je žiaden život „más" nie je žiaden život v abstrakcii.“
— Erich Fromm nemecký sociálny psychológ a psychoanalytik 1900 - 1980

„O Sovietskom zväze: "A na tomto stupni, v meradle nesmierne širokom, rodia sa nové ľudské túžby. Nový človek, presnejšie povedané, nové ľudstvo, ktoré je podnecované novými záujmami, intelektuálnymi, citovými a zmyslovými – keď stará túžby vykorisťovanej triedy, túžba po chlebe, po ľudskej existencii je už riešená a vyriešená. … komsomolci sa zhodli, aby sa všetci mladí muži holili, čisto obliekali, aby do divadiel nechodili v pracovnom obleku a bez goliera, aby nosili kravaty. Do okien robotníckych príbytkov sa nasťahovali kvetináče s kvetinami, verejné jedálne súťažia o to, ktorá bude mať skôr na stole biele obrusy; v sovietskej tlači prebiehaj debata o tom, či pouličné hodiny majú zvoniť o štvrť alebo nie…““
— Laco Novomeský československý člen slovenskej národnej rady, člen československého národného parlamentu, básnik, publicista a politik 1904 - 1976
NOVOMESKÝ, L. Publicistika zv. III., s.166-177. Cit. podľa ŠMATLÁK, S. Ladislav Novomeský. Praha: Československý spisovateľ.1977. s. 72