O nás

Sme skupina ľudí inšpirovaná múdrymi citátm i, myšlienkami a aforizmami. V roku 2007 sme vytvorili priestor, kde sme mohli zverejniť citáty a zdieľať ich s ostatnými. Odvtedy uplynulo už veľa času a my sme stále vášnivo zbierame a triedime no citáty. Veríme, že každá myšlienka je malý kúsok ľudskej múdrosti a táto zbierka ich pomôže uchovať. Naša kolekcia vychádza z týchto princípov:

Rozšírenie zbierky
Múdri ľudia každú minútu povedia nejakú zaujímavú múdrosť a my sa snažíme ich všetky zozbierať. Pravidelne pridávame nové citáty. Zvyčajne citáty jednotlivo vyberáme zo správ, časopisov, kníh, piesní a iných zahraničnýchzbierok citácií.

Overenie zdroja a pôvodu
Snažíme sa nájsť pôvod každej citácie v zbierke, ale často si nemôžeme byť istí zdrojom. Ak máte ny pochybnosti o dôveryhodnosti akéhokoľvek citátu, dajte nám prosím vedieť. Skontrolujeme ho a prípadne ho odstránime z kolekcie.

Rešpektovanie slobody myslenia
Rešpektujeme myšlienky každého jednotlivca. Pevne veríme v ľudskosť, rešpektujeme hodnotu každého ľudského života a veríme v rovnosť všetkých ľudí nezávisle od kultúry, rasy, jazyka alebo náboženstva. Avšak v zbierke sa môžu objaviť citácie od autorov, ktorí nezdieľajú tieto hodnoty.Ak nájdete citát, ktorý je akýmkoľvek spôsobom urážlivý, dajte nám prosím vedieť.

Podpora komunity
Vieme, že nebudeme budovať kvalitné zbierky sami. Naším poslaním je vytvárať tvorivý priestor; budeme radi, ak sa zapojíte. Vážime si vás - našich čitateľov, spolupracovníkov a priaznivcov. Ďakujem! Budeme nadšení, ak zdieľate odkaz na naše zbierky na vašej webovej stránke, blogu alebo facebookovej stránke. Ak nám dáte o sebe vedieť, radi vás tiež podporíme.

Chcete nám pomôcť?

Hľadáme pomoc od ľudí vášnivých pre citáty. Budeme radi, ak nám pomôžete s pridaním nového obsahu. Citáty, vytváranie obrázkov, príprava blogových článkov, podpora našich sociálnych sietí alebo pomoc iným spôsobom. Ak máte záujem, neváhajte nás kontaktovať. Budeme radi, ak sa nám ozvete.

Dnešné výročie
Julius Satinský fotka
Julius Satinský1
slovenský herec, komik, dramatik a spisovateľ 1941 - 2002
Bernard z Clairvaux fotka
Bernard z Clairvaux29
francúzsky opát, teológ 1090 - 1153
Alexander Roda Roda fotka
Alexander Roda Roda20
rakúsky spisovateľ 1872 - 1945
Ďalších 23 výročí