Ron Paul citáty

Ron Paul foto

4   0

Ron Paul

Dátum narodenia: 20. august 1935

Ronald Ernest „Ron“ Paul je americký lekár a republikánsky politik.

V rokoch 1976 – 1977 a 1979 – 1985 bol členom Kongresu za Texas. V roku 1988 sa za Libertariansku stranu uchádzal o prezidentský úrad. V roku 1997 sa do Kongresu vrátil, keď znovu kandidoval za republikánov. 11. januára 2007 ohlásil, že zvažuje svoju kandidatúru na prezidenta USA v roku 2008, neskôr túto kandidatúru potvrdil.

Paul reprezentuje libertarianske krídlo Republikánskej strany. Pravidelne hlasuje proti programom všetkých štátnych výdajov, čím občas dráždi svojich spolustraníkov.

Hlasoval proti vojne v Iraku a kritizuje americkú prítomnosť v tejto krajine. So svojou stranou sa názorovo rozchádza i v otázke týkajúcej sa Patriot Act, keďže ju považuje za ohrozenie občianskych slobôd. Je zástancom vystúpenia USA z OSN.

V ekonomickej oblasti podporuje zrušenie dane z príjmov, väčšiny vládnych úradov a Federálneho rezervného systému. Je zástancom opätovného zavedenia zlatého štandardu. Je odporcom ilegálnej imigrácie a podporuje zvýšenie ochrany hraníc, s čím mnoho libertariánov nesúhlasí.

Je za legalizáciu marihuany. Na rozdiel od väčšiny libertariánov sa vyslovuje za zákaz potratov, ale je presvedčený, že aktivita federálnych úradov v tejto oblasti je neústavná a že táto otázka by mala byť ponechaná v kompetencii jednotlivých štátov. Rovnako sa stavia k homosexuálnemu manželstvu.

Citáty Ron Paul


Podobní autori