Michael Jackson citátov

Michael Jackson fotka
17   6

Michael Jackson

Dátum narodenia: 29. august 1958
Dátum úmrtia: 25. jún 2009
Ďalšie mená:M. Jackson, Michael Joseph Jackson

Reklama

Michael Joe Jackson, známy aj ako Michael Jackson bol americký popový, soulový, a rockový spevák, skladateľ, tanečník a herec. Verejnými predstaviteľmi hudobného priemyslu bol označený za „Kráľa popu“. Vo svojej kariére mal veľký vplyv na vývoj populárnej hudby a moderného tanečného štýlu. Spolu s jeho publikovaným osobným životným štýlom sa vo viac ako v štyroch dekádach stala z neho jedna z globálne najvýznamnejších postáv populárnej kultúry.

Michael je siedmym potomkom rodiny Jacksonovcov. Jeho profesionálny debut bol v roku 1964, keď ako šesťročný účinkoval v zostave skupiny The Jackson 5 na pódiu spolu s jeho staršími súrodencami Jackiem, Titom, Jermainem, a Marlonom. Svoju sólovú kariéru začal v roku 1971. Začiatkom 80. rokov 20. storočia sa stal Michael Jackson dominantnou osobnosťou populárnej hudby. Jeho hudobné videá k nahrávkam ako sú „Beat It“, „Billie Jean“ a „Thriller“ sú udávané ako príklady, vďaka ktorým došlo k prelomeniu rasových bariér a aj ako vzory k tomu, ako sa navzájom transformujú mediálne diela do umeleckých foriem a nástrojom k prezentáciám. Popularita týchto videí pomohla priniesť slávu vtedy relatívne mladému kanálu MTV. S inovatívnymi prístupmi k tvorbe videoklipov pokračoval aj v nasledujúcom desaťročí nahrávkami ako boli „Black or White“, či „Scream“. Zároveň získaval reputáciu za svoje pódiové show, ktoré predvádzal počas koncertných vystúpení. Jackson spopularizoval niekoľko komplikovaných tanečných techník, napríklad trhavé akoby robotické pohyby, či tie, ktoré dnes poznáme ako moonwalk, či sidewalk. Popri The Beatles a Elvisovi Presleym najvýraznejšie ovplyvnil popovú hudbu. Nekopiruj.

Jacksonov album Thriller, ktorý vydal v roku 1982, je na vrchole zoznamu najpredávanejších albumov sveta. Ďalšie jeho albumy, ako Off the Wall , Bad , Dangerous a HIStory: Past, Present and Future, Book I , tiež bodujú medzi najpredávanejšími albumami sveta. Michael patrí k málo vyvoleným, ktorí boli dvakrát uvedení do Rokenrolovej sieni slávy, je takisto členom siene slávy hudobných skladateľov a ako prvý popový umelec, má svoje meno aj v Tanečnej sieni slávy . To, čo Michael Jackson vo svoje kariére dosiahol sa viackrát nachádza aj medzi Guinnessovými rekordami: 13-krát dostal cenu Grammy, dostal cenu Grammy Legend Award, cenu Grammy za celoživotné dielo , 26-krát získal American Music Awards, vrátane „Umelca storočia“ a „Umelca 80. rokov, 20. storočia“, v Spojených štátoch mal počas svojej sólovej kariéry 13 singlov v rebríčku Billboard Hot 100, čo bolo viac ako mnoho iných mužských spevákov v ére tohto rebríčka. Má odhadovaný celosvetový počet predaných 400 miliónov týchto nosičov. Jackson má na svojom konte stovky ocenení. Je preto najviac oceňovaným hudobníkom v histórii populárnej hudby. Potom, ako sa dňa 21. mája 2014 jeho singel „Love Never Felt So Good“ dostal na deviatu priečku, stal sa prvým umelcom, ktorý mal single v Top 10 rebríčka Billboard Hot 100 po dobu piatich nezávislých dekád. Do Guinnessových rekordov ho dostalo aj to, že podporil 39 charitatívnych akcií, čo je najvyšší počet zo všetkých účinkujúcich v zábavnom priemysle.Jeho komerčný úspech je dodnes neprekonaný, v predajnosti albumov prekonal aj samotných The Beatles a Elvisa Presleyho, nehovoriac o jeho oceneniach, ktorými sa stal najoceňovanejším umelcom so ziskom viac ako 600 najrôznejších cien a uznaní, medzi ktoré patria predovšetkým hudobné ceny ako 13 cien Grammy , 22 cien Billboard Music Awards , 12 cien World Music Awards, vrátane ceny na „Najpredávanejšieho umelca Milénia“ ocenili za album Thriller zápisom do Guinessovej knihy rekordov za najpredávanejší album všetkých čias. Najúspešnejšia koncertná séria , Najviac získaných cien Grammy v priebehu jedného udeľovania 1984, najväčší výnos zo svetového turné , najvyšší hudobný kontrakt – viac ako 890 mil. dolárov za 16 rokov spolupráce, najpredávanejšie video – The Making Of Thriller, ako aj hitparádové úspechy: bol jediný umelec, ktorého päť skladieb z jedného albumu sa dostalo na vrchol singlového rebríčka v USA. Michael bol prvým umelcom, ktorého singel debutoval priamo na vrchole amerického singlového rebríčka .

Aspekty osobného života Michaela Jacksona vrátane postupných premien jeho vzhľadu, osobných vzťahov a správania spôsobili kontroverzné postoje voči jeho osobnosti. V polovici 90. rokov čelil obvineniam zo sexuálneho zneužívania detí, no k vyrovnaniu v tomto prípade došlo mimosúdnou cestou a voči Michaelovi nebolo nikdy vznesené nijaké oficiálne obvinenie. V roku 2005 bol súdený za ďalšie zneužívanie detí, no porota ho zbavila viny vo všetkých bodoch obvinení.

Počas príprav na svoj umelecký comeback v pripravovanom hudobnom projekte This Is It, Michael Jackson zomrel dňa 25. júna 2009 na zástavu srdca spôsobenú intoxikáciou benzodiazepinom v kombinácii s propofolom. Koroner Los Angeles County označil jeho smrť za zabitie a na Jacksonovho osobného lekára, Conrada Murraya, bolo vznesené obvinenie z neúmyselného zabitia. Smrť Michaela Jacksona vyvolala hlavne u jeho fanúšikov po celom svete vlnu smútku. Spomienková bohoslužba venovaná jeho pamiatke bola mediálne prezentovaná do celého sveta. Časopis Forbes Michaela Jacksona, s ročným „príjmom“ 140 miliónov dolárov počas piatich nepretržitých rokov po jeho smrti, zaradil na vrchol najlepšie zarábajúcich mŕtvych celebrít.

Podobní autori

Bing Crosby fotka
Bing Crosby1
americký spevák a herec
Elton John fotka
Elton John28
anglický rockový pesničkár, skladateľ a klavirista
Till Lindemann fotka
Till Lindemann5
nemecký rockový hudobník
Louis Armstrong fotka
Louis Armstrong11
americký jazzový trubkár, skladateľ a spevák
Robert Fulghum fotka
Robert Fulghum42
americký spisovateľ
Janis Joplin fotka
Janis Joplin8
americká speváčka a skladateľka
Lacey Sturm fotka
Lacey Sturm5
spoluzakladateľka a bývalá speváčka hard-rockovej kapely ...

Citáty Michael Jackson

Reklama

„Spôsob, akým sa cítite,
Naozaj ma zapneš,
Zrazil si ma z mojich nôh,
Moje osamelé dni sú preč.“

—  Michael Jackson

Original: The way you make me feel, You really turn me on, You knock me off my feet, My lonely days are gone.

„Krásny je ten pocit teraz,
Horúčka, teplota stúpa,
Sila je sila, sľub,
To sa stáva,
Nepochybuje o tom, ako.“

—  Michael Jackson

Original: Lovely is the feeling now, Fever, temperature's rising now, Power is the force, the vow, That makes it happen, It asks no questions how.
Reklama

„Som ako ktokoľvek iný. Rezal som a krvácal. A ľahko sa rozpačím.“

—  Michael Jackson

Original: I'm just like anyone. I cut and I bleed. And I embarass easily.

„Na nás sa nestarajú.“

—  Michael Jackson

Original: They don't really care about us.

„Dala mi prácu vo dne iv noci,
A pracoval som
Od slnka až do polnoci.“

—  Michael Jackson

Original: She got me workin' day and night, And I've been workin' From sun-up to midnight.

„Každý čas vietor fúka
Počujem Váš hlas
Zavolám Tvoje meno.
Šepká V dopoludňajších hodinách
Naša láska je úsvit
Nebeská, že ste prišli.“

—  Michael Jackson

Original: Each Time The Wind Blows I Hear Your Voice So I Call Your Name. Whispers At Morning Our Love Is Dawning Heaven's Glad You Came.
Reklama

„Choď na zem a tancuj so mnou,
Milujem spôsob, akým si obzvlášť zatrasiete.“

—  Michael Jackson

Original: Get on the floor and dance with me, I love the way you shake your thing especially.

„Skôr než ma súdíš, snaž sa ma milovať,
Pozrite sa do svojho srdca a opýtajte sa,
Videli ste moje detstvo?“

—  Michael Jackson

Original: Before you judge me, try hard to love me, Look within your heart then ask, Have you seen my childhood?

„Tvoj zadok je môj
Povieš ti to správne
Ukáž svoju tvár
Za denného svetla“

—  Michael Jackson

Original: Your butt is mine Gonna tell you right Just show your face In broad daylight
Ďalšie
Dnešné výročie
Nicholas Winton fotka
Nicholas Winton6
1909 - 2015
Nancy Astorová fotka
Nancy Astorová10
člen parlamentu 1879 - 1964
Nathaniel Hawthorne fotka
Nathaniel Hawthorne1
americký románopisec a novelista 1804 - 1864
Peter Jilemnický fotka
Peter Jilemnický1
1901 - 1949
Ďalších 20 výročí
Podobní autori
Bing Crosby fotka
Bing Crosby1
americký spevák a herec
Elton John fotka
Elton John28
anglický rockový pesničkár, skladateľ a klavirista
Till Lindemann fotka
Till Lindemann5
nemecký rockový hudobník