Lafayette Ronald Hubbard citátov

Lafayette Ronald Hubbard fotka
11   28

Lafayette Ronald Hubbard

Dátum narodenia: 13. marec 1911
Dátum úmrtia: 24. január 1986
Ďalšie mená: Ron Hubbard

Reklama

Lafayette Ronald Hubbard bol americký spisovateľ, zakladateľ dianetiky a scientológie. Mimo obrovského množstva scientologickej literatúry napísal taktiež mnoho dobrodružných a vedeckofantastických diel.

Narodil sa v Tildene v Nebraske v rodine armádneho dôstojníka a feministickej vysokoškolskej pedagogičky. V mladosti veľa cestoval . V roku 1930 sa zapísal na štúdium stavebníctva na George Washington University vo Washingtone. Zapísal sa tiež napr. do jedného z prvých kurzov jadrovej fyziky . Univerzitu nedokončil, opustil ju v roku 1931. Živil sa ako pilot a spisovateľ, ako letec sa zúčastnil rôznych expedícii.

V roku 1933 si vzal svoju prvú ženu, spisovateľku Margaret Grubbovú, s ktorou mal dve deti. Hubbard písal pre rôzne literárne časopisy vedeckofantastické, fantastické, detektívne, westernové a dobrodružné prózy, a to poviedky, romány a jeden scenár. Používal mnoho pseudonymov, bol veľmi známym autorom. Počas druhej svetovej vojny slúžil pri námorníctve u Office of Naval Intelligence.

V roku 1950 publikoval knihu Dianetika, moderna veda o duševnom zdraví , v ktorej opísal vlastnú psychologickú teóriu, nazývanú dianetika. Táto kniha sa aj napriek odmietnutiu odbornou verejnosťou široko rozšírila a stala sa bestsellerom, len za rok po vydaní sa predalo 150 000 výtlačkov. Registroval taktiež spolok Hubbard Dianetic Research Foundation .

V roku 1952 rozšíril Hubbard dianetiku o „užitú náboženskú filozofiu“, ktorú nazval scientológia. V tomto roku si taktiež vzal svoju poslednú manželku, Mary Sue Whippovú. Až do konca života stál v čele scientologickej cirkvi. V roku 1957 napísal knihu "Všetko o radiácii" , v nej propaguje tzv. purifikačný program, ktorý očisťuje telesné bunky od jedov. V osemdesiatych rokoch sa Hubbard vrátil k literárnej činnosti, vytvoril sci-fi romány so scientologickým posolstvom Battlefield Earth a Mission Earth , a taktiež nepublikovaný scenár Revolt in the Stars , v ňom zdramatizoval časť dianetického postupu. 24. januára 1986 zomrel na svojom ranči, údajne na mŕtvicu.

Bol veľmi plodným autorom. Len vydanie jeho rukopisných poznámok, prepísaných až po jeho smrti, je napísaných na 110 obsiahlych zväzkoch. Väčšinu diel napísal v rokoch 1930 – 1980 a väčšina jeho diel bola publikovaná v nakladateľstvách, spojených so scientologickou cirkvou. V roku 2006 bol uznaný Guinnessovou knihou rekordov za najplodnejšieho a najprekladanejšieho autora s údajom, že publikoval 1084 beletristických i nebeletristických diel, ktoré boli preložené do 71 jazykov.

Podobní autori

Gene Roddenberry fotka
Gene Roddenberry10
americký televízny scenárista a producent
Douglas Adams fotka
Douglas Adams15
anglický spisovateľ a humorista
Jules Verne fotka
Jules Verne2
francúzsky prozaik, básnik, dramatik
John Locke fotka
John Locke11
anglický filozof a lekár
 Gregor Veľký fotka
Gregor Veľký18
pápež od 590 do 604
Sophronius Eusebius Hieronymus fotka
Sophronius Eusebius Hieronymus3
katolícky svätec

Citáty Lafayette Ronald Hubbard

Citát „Drž sa pevne svojich snov, pretože bez snov je život ako vtáčik s polámanými krídlami, ktorý nemôže lietať.“
Reklama

Help us translate English quotes

Discover interesting quotes and translate them.

Start translating

„Man is sick and nations have gone mad.“

—  L. Ron Hubbard
Context: Man is sick and nations have gone mad. You would not even tolerate for one moment the conduct in an individual that is commonplace in the acts of some nations. You would lock up such a person. "Times Must Change" in Ability # 179 (20 March 1966).

„Oh yes! The one man in the world who never believes he's mad is the madman.“

—  L. Ron Hubbard
In answer to the question as to whether he ever thought he might be quite mad. Granada Television documentary on Scientology http://www.youtube.com/watch?v=L_w-YWwC1lI#t=1503.

„I have high hopes of smashing my name into history so violently that it will take a legendary form even if all books are destroyed.“

—  L. Ron Hubbard
Context: Living is a pretty grim joke, but a joke just the same. The entire function of man is to survive. The outermost limit of endeavour is creative work. Anything less is too close to simple survival until death happens along. So I am engaged in striving to maintain equilibrium sufficient to at least realize survival in a way to astound the gods. I turned the thing up so it's up to me to survive in a big way... Foolishly perhaps, but determined none the less, I have high hopes of smashing my name into history so violently that it will take a legendary form even if all books are destroyed. A letter to his wife Polly (October 1938) http://bernie.cncfamily.com/sc/excalibur.htm, quoted in Bare-faced Messiah: The True Story of L. Ron Hubbard (1987), p. 81 http://www.discord.org/~lippard/bfm/bfm05.htm#81.

„The subject of philosophy is very ancient. The word means: "The love, study or pursuit of wisdom, or of knowledge of things and their causes, whether theoretical or practical."“

—  L. Ron Hubbard
All we know of science or of religion comes from philosophy. It lies behind and above all other knowledge we have or use. My Philosophy (1965) http://www.foundingchurchdc.org/dc/ref/philo/index.htm.

„Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Etiam egestas wisi a erat. Morbi imperdiet, mauris ac auctor dictum.“

Dnešné výročie
Benjamin Franklin fotka
Benjamin Franklin138
americký autor, politický teoretik, politik, vedúci pošty, … 1706 - 1790
Muhammad Ali fotka
Muhammad Ali19
boxer 1942 - 2016
Phil Bosmans fotka
Phil Bosmans30
belgický spisovateľ a kňaz 1922 - 2012
Stephen Levine fotka
Stephen Levine2
americký básnik a autor 1937 - 2016
Ďalších 31 výročí
Podobní autori
Robert Anson Heinlein fotka
Robert Anson Heinlein5
americký autor sci-fi
Gene Roddenberry fotka
Gene Roddenberry10
americký televízny scenárista a producent
Douglas Adams fotka
Douglas Adams15
anglický spisovateľ a humorista
Isaac Asimov fotka
Isaac Asimov19
americký autor