Hazrat Inajat Chán citáty

Hazrat Inajat Chánfoto

2  22

Hazrat Inajat Chán

Dátum narodenia:5. júl 1882
Dátum úmrtia:5. február 1927
Ďalšie mená:איניאט חאן,ଇନାୟତ ଖାନ

Inájat Chán alebo Hazrat Inájat Chán alebo Enájat Chán bol zakladateľ univerzálneho sufizmu, duchovného hnutia založeného na jednote všetkých národov a náboženstiev.

Narodil sa v Indii v moslimskej rodine profesionálnych hudobníkov, bol skladateľom, spevákom a hráčom na nástroji vína na dvoroch maharadžov.

V roku 1903 stretol svojho duchovného majstra muršida Sajjida Abú Hášima Madaního, ktorý ho vyzval, aby svojou hudbou zjednocoval Východ a Západ.

Inájat Chán toho nenapísal veľa: niekoľko článkov pochádza spred roku 1920, ďalej sú to tri knižky aforizmov, krátkych básní a kázaní. No zápisky z jeho vystúpení zapĺňajú prinajmenej dvanásť zväzkov publikovaných v angličtine a minimálne rovnaké množstvo ostalo dosiaľ nepublikované. Toto učenie pokrýva celé pole ľudského života: jeho fyzické aspekty ako sú zdravie, zmysel tela, súlad sexuálneho života; rôzne mentálne otázky; náboženské a filozofické otázky, ale aj a najmä spirituálne aspekty.

Citáty Hazrat Inajat Chán


Hazrat Inayat Khan foto
Hazrat Inayat Khan169
Indian Sufi 1882 - 1927
„One is never so strong as when one is broken.“ Thinking Like The Universe: The Sufi Path Of AwakeningHazrat Inayat Khan foto
Hazrat Inayat Khan169
Indian Sufi 1882 - 1927
„If people but knew their own religion, how tolerant they would become, and how free from any grudge against the religion of others.“ The Bowl of Saki: Thoughts for Daily Contemplation from the Sayings and Teachings of Hazrat Inayat Khan
Podobní autori