Citáty o vytrvalosti od Alexandra Grahama Bella

Eszter Kissová
1. apríl 2019

Alexander Graham Bell, vynálezca telefónu, bol významným vedcom a inovátorom. Jeho otec bol učiteľom detí so sluchovým postihnutím. Vďaka vplyvu jeho otca a potom, čo jeho matka začala strácať sluch sa začal zaujímať o zvuk a akustiku.

Bell pokračoval v šľapajach svojho otca a začal učiť nepočujúcich hovoriť. Popri tejto práci bol však odhodlaný, že vynájde stroj, ktorý bude schopný prenášať ľudský hlas cez drôty.Experimentoval s telegrafom, ktorý dokázal poslať viac ako 1 správu naraz použitím zvukových frekvencií. Nemal s tým veľký úspech, až kým v roku 1874 nestretol Thomasa Watsona, elektrotechnického inžiniera, ktorý mu s jeho prácou pomohol.

10. marca 1876 Bell sprevádzkoval prvý telefón! Prvýkrát v histórii sa niekomu podarilo uskutočniť prvý telefonický hovor. Po jeho úspešnej demonštrácii, každá domácnosť chcela vlastniť svoj vlastný telefón.Citáty o vytrvalosti od Bella: 

  1. „Nemôžeš siliť nápady. Úspešné nápady sú výsledkom pomalého rastu a postupu. Nápady nikdy nebudú dokonalé, nezáleží na tom, koľko ich budeme študovať." 
  2. „Nedokážem povedať, čo je moc; viem, že existuje a stane sa dostupnou až keď je človek rozhodnutý o tom, čo chce a je odhodlaný neprestať, kým to niečo nenájde.“ 
  3. „Jediný rozdiel medzi úspechom a zlyhaním je schopnosť konať.“
  4. „Predovšetkým príprava je kľúčom k úspechu.“
  5. „Veľké objavy a zlepšenia vždy zahŕňajú spoluprácu viacerých mozgov.“
  6. „Noc je pokojnejší čas na prácu. Pomáha myšlienkam.“
  7. „Boh nás obdaroval mnohými zázrakmi a rozhodne by sme nemali prejsť životom so zatvorenými očami."
  8. „Príde deň, kedy človek bude schopný vidieť druhého vzdialeného človeka, s ktorým sa baví cez telefón.“
  9. „Po nespočetných zlyhaniach som konečne odhalil zásadu, ktorú som hľadal a bol som ohromený jej jednoduchosťou.“
Obrázok: https://www.history.com/topics/inventions/alexander-graham-bell


Mohli by sa Vám páčiť aj citáty