Aká je bohatá žena?

quick
11. február 2017

Bohatá žena je odvážna. Nebojí sa myslieť vo veľkom a mať sny, o ktorých zatiaľ nevie, ako sa zrealizujú.

Bohatá žena je sama sebou. Pozná svoje dary aj svoje temné stránky a nebojí sa byť taká, aká naozaj je. Vie, že jej cieľom nie je zapáčiť sa každému.

Bohatá žena je aktívna. Koná potrebné kroky, občas aj riskuje. Vie, že príbehy úspechu sa zvyčajne nezačínajú vetou: „Dnes večer som sa rozhodla, že sa mi už nič nechce a zapla som si seriál…“

Bohatá žena je vďačná. Oceňuje drobné radosti života, lebo už zistila, že keď to robí, jej život je ľahší a krajší. A dôvody, za ktoré môže byť vďačná, pribúdajú.

Bohatá žena miluje. Vie, že milovaní ľudia sú jednou z najcennejších zložiek jej bohatstva. Vie, že bez lásky by jej život nikdy nebol naplnený a tak vedome buduje svoje vzťahy.

Bohatá žena si žije po svojom. Nerieši, čo robia alebo si myslia susedia. Vie, že jej sloboda je jedna z tých najcennejších vecí, ktoré má.

Bohatá žena si dovolí byť nedokonalá. Nie je ideálna, a tak ani vyššie spomenuté vlastnosti nie sú u nej vždy pravidlo. Aj ona má chvíle keď plače, zúri, kričí, kritizuje, posudzuje, vyčíta si, pochybuje o sebe, koná pod vplyvom starých vzorcov… a potom povstane z popola a žije ďalej svoj život, ktorý stojí za to žiť.


Vám mohlo páčiť aj citáty